Vision nutrition

Bolący brzuch – czy to już wrzody?

Off 4
Bolący brzuch – czy to już wrzody?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Opublikowany przez sqnbn1 w dniu 4 października 2012 | Bez komentarzy

Odczuwasz uporczywy, powtarzający się ból brzucha, z którym nie możesz sobie poradzić? W takim razie nie ma na co czekać, musisz wybrać się do lekarza, gdyż mogą to być wrzody.

Słowo „wrzód” kojarzy się najczęściej z ropnymi naciekami, ale w przypadku wrzodów żołądka jest wręcz odwrotnie – tutaj wrzodem nazywane są powstające w śluzówce nadżerki. Mogą być różnej wielkości – od ziarenka pieprzu po kilkucentymetrową dziurę. Zanim doprowadzisz do powstania wielkiej rany w żołądku, powinieneś wiedzieć kilka podstawowych rzeczy o wrzodach.

Skąd się biorą?

Zanim pojawią się wrzody najpierw dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori, która wywołuje stan zapalny błony śluzowej. Długotrwałe zapalenie doprowadza do mikro uszkodzeń, które z czasem prowadzą do powstania wrzodów. Ale śluzówkę mogą uszkadzać również inne czynniki takie jak zła dieta, palenie papierosów, długotrwałe przyjmowanie niesterydowych środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Czynniki te prowadzą do przekrwienia oraz niewielkich nadżerek, które w ostateczności mogą przeobrazić się we wrzody.

Objawy

Pierwsze objawy są odczuwalne jeszcze zanim pojawią się wrzody. Najczęściej jest to pobolewanie lub skurcze tuż nad pępkiem. Bywa jednak, że zamiast bólu odczuwane jest kłucie lub pieczenie w nadbrzuszu. Do pierwszych objawów stanu zapalnego śluzówki żołądka należą ponadto zgaga, mdłości, wzdęcia, powracający ucisk w nadbrzuszu. Jeśli odczuwasz takie dolegliwości bez zastanowienia idź do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności skieruje Cię do dalszej diagnostyki.

Badania i leczenie

Jeśli dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego powtarzają się wtedy należy poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Najczęściej przeprowadzana jest w takim wypadku gastroskopia. Badanie to pozwala zaobserwować w jakim stanie jest śluzówka żołądka i dostosować do tego odpowiedni sposób leczenia.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • maltodekstryna indeks glikemiczny

    Płynny charakter dwuwarstw lipidowych pozwala również poruszać się osadzonym w nich cząsteczkom białek. Wykazali to dowodnie w 1970 r. David Frye i Michael Edidin. Przeprowadzili oni doświadczenia, w których śledzili ruchy białek w błonach komórkowych dwóch połączonych komórek. Kędy błony komórkowe komórki ludzkiej i mysiej uległy fuzji, wystąpiła migracja białek obu rodzajów, które w ciągu…

  • Vision nutrition opinie – vision-nutrition.pl

    O firmie Brytyjska spółka Vision Nutrition Ltd. zajmuje się rozwojem i produkcją suplementów diety i odżywiania sportowego. Nasze preparaty służą do podwyższenia wyników sportowych, przyspieszenia regeneracji, wzrostu i poprawy jakości masy mięśniowej, do odnowy tkanki stawowej i redukcji wagi ciała. Przy opracowywaniu produktów czerpiemy z najnowszych zdobyczy nowoczesnej nauki. Bardzo pomagają nam specjaliści z dziedziny…