Vision nutrition opinie

Czy problem starczowzroczności dotyka tylko osoby po 45. roku życia?

Off 24
Czy problem starczowzroczności dotyka tylko osoby po 45. roku życia?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Starczowzroczność to wada wzroku, która związana jest z procesem starzenia się organizmu. Nie jest więc możliwe, aby uniknąć jej chociażby poprzez dbanie o wzrok i oczy z należytą starannością. Jeśli mamy predyspozycje ku temu schorzeniu, jest ono nie do uniknięcia.

Osoby po 40-tym roku życia, nawet jeśli wcześniej nie miały problemu ze zjawiskiem wady wzroku, często skarżą się na kłopoty z widzeniem. Objawia się to przede wszystkim koniecznością odsunięcia od oczu czytanej gazety, czy książki. Problem ten wynika ze starczowzroczności, czyli inaczej presbiopii- choroby, na którą jak się szacuje, cierpi już ponad 30 % Europejczyków w średnim wieku. Wada ta spowodowana jest procesem fizjologicznym, który wynika ze stopniowego starzenia się organizmu i powoduje w rezultacie pomniejszenie elastyczności gałki ocznej, co prowadzi do upośledzenia widzenia. Choć zdarza się, że cierpią na tą wadę również osoby młodsze, to dotyka ona z reguły osoby po 45. roku życia, ponieważ jest to czas, w którym zachodzą największe zmiany w organizmie, a więc również i w oku.

Do korekcji tej wady stosuje się okulary dwuogniskowe lub progresywne. Dobrym wyjściem szczególnie dla osób aktywnych są w takim wypadku soczewki progresywne, dzięki którym nie musimy używać okularów. Zapewniają one znacznie wyższy komfort użytkowania niż okulary. Istnieje też możliwość chirurgicznej korekcji tej wady wzroku.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • nutrition opinie

    Dlaczego powinniśmy dbać o swój wygląd? W dzisiejszych czasach coraz mniej skupiamy się na swoim zdrowiu, a coraz bardziej na wyglądzie zewnętrznym. To dlatego kupujemy najróżniejsze kosmetyki i sprawdzamy, co przygotowała dla nas medycyna estetyczna. A dlaczego w ogóle powinniśmy dbać o swoją prezencję? Po pierwsze, jesteśmy istotami społecznymi, dlatego zależy nam na utrzymywaniu dobrych…

  • Korekcja wzroku

    O tym, jak ważnym zmysłem jest wzrok, nie trzeba przekonywać nikogo. Warto dbać o niego chroniąc nasze oczy przed słońcem, a pracując przed monitorem konieczne są przerwy. Zdarza się jednak, że profilaktyka nie jest wystarczająca i może zostać u nas wykryta wada wzroku, np. krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Dla wielu osób noszenie okularów lub korzystanie…