Vision nutrition opinie

Czy problem starczowzroczności dotyka tylko osoby po 45. roku życia?

Off 50
Czy problem starczowzroczności dotyka tylko osoby po 45. roku życia?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Starczowzroczność to wada wzroku, która związana jest z procesem starzenia się organizmu. Nie jest więc możliwe, aby uniknąć jej chociażby poprzez dbanie o wzrok i oczy z należytą starannością. Jeśli mamy predyspozycje ku temu schorzeniu, jest ono nie do uniknięcia.

Osoby po 40-tym roku życia, nawet jeśli wcześniej nie miały problemu ze zjawiskiem wady wzroku, często skarżą się na kłopoty z widzeniem. Objawia się to przede wszystkim koniecznością odsunięcia od oczu czytanej gazety, czy książki. Problem ten wynika ze starczowzroczności, czyli inaczej presbiopii- choroby, na którą jak się szacuje, cierpi już ponad 30 % Europejczyków w średnim wieku. Wada ta spowodowana jest procesem fizjologicznym, który wynika ze stopniowego starzenia się organizmu i powoduje w rezultacie pomniejszenie elastyczności gałki ocznej, co prowadzi do upośledzenia widzenia. Choć zdarza się, że cierpią na tą wadę również osoby młodsze, to dotyka ona z reguły osoby po 45. roku życia, ponieważ jest to czas, w którym zachodzą największe zmiany w organizmie, a więc również i w oku.

Do korekcji tej wady stosuje się okulary dwuogniskowe lub progresywne. Dobrym wyjściem szczególnie dla osób aktywnych są w takim wypadku soczewki progresywne, dzięki którym nie musimy używać okularów. Zapewniają one znacznie wyższy komfort użytkowania niż okulary. Istnieje też możliwość chirurgicznej korekcji tej wady wzroku.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Psychoterapia – Jastrzębie-Zdrój

    Jak zawodowo leczyć ludzkie przypadłości związane z umysłem? Najpopularniejszymi zawodami, których zdobycie daje możliwość pomagania ludziom z najróżniejszymi schorzeniami powiązanymi z umysłami jest: psycholog, psychoterapeuta i psychiatra. Wiele osób zastanawia się jednak w jaki sposób zdobyć jeden z tych niezwykle ważnych dla świata zawodów. W przypadku psychologa, sprawa prezentuje się raczej prosto, gdyż wystarczy ukończyć…

  • Medycyna estetyczna Gdańsk

    Medycyna estetyczna Pierwsze objawy starzenia mogą pojawić się bardzo wcześnie. Z uwagi na to wiele kobiet robi wszystko, aby zniwelować zmarszczki, nawet jeśli są dopiero lekko widoczne. Pozwala to osiągnąć najlepsze efekty. Jednak należy pamiętać, że istnieje również wiele metod przeciwdziałania. Dobrze dobrane zabiegi mogą znacznie poprawić jakość i kondycję skóry. Jednak nie należy stosować…