Vision nutrition

Jak walczyć z przebarwieniami na skórze

Off 7
Jak walczyć z przebarwieniami na skórze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Przebarwienia skórne to problem większości kobiet. Powstają one w miejscach potrądzikowych, a także w procesie starzenia się skóry. Co prawda jest to naturalny proces i nie stanowi zbytniego problemu jeśli chodzi o nasz wygląd, jednakże w pewnych sytuacjach, może on powodować uczucie dyskomfortu. Jak powszechnie wiadomo, każda kobieta chce się pozbyć wszelkich swoich defektów, nawet tych najdrobniejszych, dlatego też stworzono im taką możliwość.
Jonoforeza w walce z przebarwieniami

Jonoforeza to zabieg, który za pomocą prądu stałego o słabym natężeniu pozwala wprowadzić wgłąb skóry różnego rodzaju preparaty lecznicze, przez co jej działanie jest zdecydowanie skuteczniejsze niż standardowych kremów. Pacjentka nie odczuwa żadnego bólu, a jedynie lekkie mrowienie.

Jonoforeza w kosmetyce posiada bardzo szerokie zastosowanie:

ujędrnia skórę,
łagodzi podrażnienia,
pozwala pozbyć się trądziku
a także pozwala zniwelować wszelkie przebarwienia skórne.

Wszystko to zależy od użycia odpowiedniego preparatu leczniczego. Jonoforeza daje najlepsze efekty jedynie wtedy, gdy wykonamy całą serię około 10-20 zabiegów w dwudniowych odstępach. To właśnie ilość zabiegów często demotywuje pacjentki do poddania się temu zabiegowi, albowiem większość osób najzwyczajniej nie ma na to czasu.
Peelingi chemiczne

Jeśli chcemy uzyskać szybki efekt w walce z przebarwieniami, powinniśmy skorzystać z alternatywnej metody jaką jest peeling chemiczny, potocznie nazywany kwasem. Jest to dość popularny zabieg, jednakże należy wziąć pod uwagę fakt, iż skóra po takim zabiegu nie powinna być bezpośrednio narażona na działanie promieni słonecznych, gdyż to może jeszcze bardziej pogłębić nasz problem. W związku z tym kosmetyczki odradzają korzystanie z tego zabiegu w porze letniej. W pozostałych porach roku jest to wskazane, jednakże kilka dni przed zabiegiem jak i około tygodnia po zabiegu wskazanym jest przebywać zdala od promieni słonecznych.

Sam zabieg polega na nałożeniu przez kosmetologa odpowiednio cienkiej wartwy odpowiedniego preparatu. W zależności od stężenia musimy w nim pozostać od 15 minut do maksymalnie godziny, po czym musi być on dokładnie zmyty z twarzy. Pierwsze efekty naszego zabiegu zaobserwujemy w momencie, gdy wierzchnia warstwa skóry złuszczy się. Przeważnie odchodzi ona w postaci większych płatów skóry. Należy jednak bezwzględnie pamiętać, że nie powinniśmy wtedy jej pod żadnym pozorem zrywać! Należy cierpliwie czekać, aż sama się oderwie. Warto więc w tym okresie zaplanować sobie kilkudniowy urlop by być przygotowany na taką ewentualność.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • protein bar

    Antybiotyki to specjalistyczne leki, przepisywane na receptę w przypadku, gdy zaistnieją wskazania ku takiemu działaniu. Są one bardzo skuteczne, ale tylko na określone schorzenia i rodzaje chorób, nie zadziałają więc na przykład na przeziębienie. Niestety, Polacy nie zdają sobie sprawy działania tego rodzaju specyfików i często leczą się nimi na własną rękę. Jak to możliwe,…

  • nutrition do zagęszczania mleka

    Dentysta. Lekarz, który jest kojarzony z bólem, strachem, nieprzyjemnymi odczuciami. Owszem, wizyty w gabinecie dentystycznym mogą być nieprzyjemne, w dzisiejszych czasach jednak medycyna jest na dość wysokim poziomie i u dentysty nie musi boleć. Chodzić do niego trzeba ? dobre zdrowie to również zdrowe zęby. Schorzenia zębów zaś nie tylko powodują dolegliwości bólowe, ale w…