Protein 82

Operacje chirurgiczne

Off 155
Operacje chirurgiczne
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

operacje-chirurgiczne-4Często słyszymy, że ktoś idzie na zabieg czy, że ma operację na to czy tamto schorzenie. Zabieg zabiegowi jednak nierówny. Niektóre są niezbędne, inne, jak większość operacji w klinikach medycyny estetycznej, podyktowane względami urody czy kompleksów. Część operacji jest prosta, część wykonuje się bardzo rzadko. Wszystko zależy od choroby.
Operacje chirurgiczne można podzielić na kilka sposobów. Po pierwsze, ze względu na czas wykonania operacji. Zabieg może być nagły, taki który należy wykonać w ciągu kilku minut lub godzin od wystąpienia objawów. Są też operacje pilne, na których wykonanie ma się do kilku dni oraz planowane, których wykonanie nie musi być niezwłoczne.
Następnym kryterium podziału jest cel i wynik operacji. Występują operacje diagnostyczne, radykalne oraz paliatywne. Pierwsze służą rozpoznaniu choroby, drugie mają na celu całkowite wyleczenie. Zabiegi paliatywne służą jedynie poprawie stanu chorego, bez usunięcia przyczyny choroby.
Oprócz powyższych rodzajów występują także operacje plastyczne, zarówno odtwórcze, jak i kosmetyczne.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Optyk w Twoim mieście

    Salon optyczny znajduje się dziś tak naprawdę w każdym mieście oraz miasteczku. Nie musimy już jechać bardzo daleko, by zbadał nas okulista lub wyruszać w ciężką podróż po to, by kupić porządne okulary. Mniejsze, czy większe salony, są dziś codziennością w każdej miejscowości. Na każdym rogu można zobaczyć gabinet lekarski lub optyczny. W dużych miastach,…

  • Odżywka do Rzęs

    Długie, pogrubione rzęsy to coś, o czym marzą kobiety. Zalotne spojrzenie jest jednym z najważniejszych elementów makijażu, szczególnie wieczorowego. Obecnie rynek kosmetyczny oferuje wiele usług, dzięki którym taki efekt nie kończy się wraz z wieczornym demakijażem. Mowa tu oczywiście o makijażach permanentnych i przedłużaniu rzęs. Oczywiście, przez miesiąc kobieta cieszy się zjawiskowym wyglądem swoich oczu,…