Protein 82

Operacje chirurgiczne

Off 217
Operacje chirurgiczne
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

operacje-chirurgiczne-4Często słyszymy, że ktoś idzie na zabieg czy, że ma operację na to czy tamto schorzenie. Zabieg zabiegowi jednak nierówny. Niektóre są niezbędne, inne, jak większość operacji w klinikach medycyny estetycznej, podyktowane względami urody czy kompleksów. Część operacji jest prosta, część wykonuje się bardzo rzadko. Wszystko zależy od choroby.
Operacje chirurgiczne można podzielić na kilka sposobów. Po pierwsze, ze względu na czas wykonania operacji. Zabieg może być nagły, taki który należy wykonać w ciągu kilku minut lub godzin od wystąpienia objawów. Są też operacje pilne, na których wykonanie ma się do kilku dni oraz planowane, których wykonanie nie musi być niezwłoczne.
Następnym kryterium podziału jest cel i wynik operacji. Występują operacje diagnostyczne, radykalne oraz paliatywne. Pierwsze służą rozpoznaniu choroby, drugie mają na celu całkowite wyleczenie. Zabiegi paliatywne służą jedynie poprawie stanu chorego, bez usunięcia przyczyny choroby.
Oprócz powyższych rodzajów występują także operacje plastyczne, zarówno odtwórcze, jak i kosmetyczne.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • protein base indigo

    Zdrowie to najcenniejszy skarb, jaki ma każdy człowiek. Powinniśmy o nie dbać bardzo, zawsze i wszędzie, nie wolno lekceważyć żadnych objawów, że dzieje się coś niedobrego. Gdy będziemy zdrowo jeść, uprawiać sport, ograniczymy ilość spożywanych cukrów, chemicznie przetwarzanych produktów, znacząco wzrośnie jakość naszego zdrowia. Starajmy się, by w naszej diecie było jak najwięcej witamin i…

  • proteins function

    Która kobieta nie marzy o pięknych, długich rzęsach? Niestety, często poprzez działanie mleczek, płynów do zmywania makijażu czy licznych tuszy, rzęsy zaczynają wypadać. Na szczęście, na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wzmocnić rzęsy. Jednym z nich jest Regenerum do rzęs, polecany wszystkim kobietom, których rzęsy osłabione są przez ciągłe zabiegi kosmetyczne oraz mocny…