Vision nutrition opinie

Rodzaje i działanie testów ciążowych

Off 27
Rodzaje i działanie testów ciążowych
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Dla niektórych kobiet bycie mamą jest jedną z najważniejszych ról życiowych i nie mogą się doczekać, kiedy zajdą w ciążę, innym taka sytuacja przytrafia się dość niespodziewanie. Dla każdej kobiety pozytywny wynik, jaki pokaże test ciążowy może oznaczać zupełnie inną reakcję. Dostęp do szybkich badań i testów, jaki mają dzisiejsze kobiety pozwala szybko rozwiać wątpliwości albo mieć pewność. Najszybszą metodą są niewątpliwie domowe testy ciążowe, które można kupić w każdej aptece, a także w niektórych drogeriach i marketach. Poza łatwym, szybkim badaniem, zaletą jest wysoka wiarygodność testów oraz niski koszt zakupu.
Domowe testy ciążowe

Aby stwierdzić ewentualne zapłodnienie, kobieta może wykonać samodzielnie, we własnym zakresie prosty test ciążowy. Kupi go bez trudu, za kilka albo kilkanaście złotych. Postępując według instrukcji już po kilku minutach otrzymuje wynik. Pozytywny, oznaczający ciążę, albo negatywny – oznaczający jej brak. Producenci na ogół podają wiarygodność takich testów na poziomie 90-99%. Jednakże zawsze zastrzegają, że wynik należy traktować informacyjnie oraz zalecają wizytę u lekarza. Zarówno wtedy, kiedy próba zajścia w ciążę jest według testu nieudana, jak również gdy wynik jest negatywny, a kobieta np. nie miesiączkuje. Dostępne obecnie produkty to test ciążowy płytkowy albo strumieniowy.
Laboratoryjne testy ciążowe

Poza domowymi testami wykonuje się również laboratoryjne testy ciążowe z próbki moczu albo z próbki krwi. W przypadku takich medycznych, profesjonalnych badań mówi się już o stuprocentowej czułości testu i pewności otrzymanego wyniku. Niezależnie od typu badania opiera się ono zawsze na wykryciu hormonu gonadotropiny kosmówkowej (hCG), który pojawia się w organizmie kobiety około siedmiu dni po zapłodnieniu.
Test online

Swoistą ciekawostkę w dobie Internetu stanowią testy ciążowe online. Polegają na odpowiedziach na pytania, które badają m.in. występowanie typowych dla początku ciąży objawów. Oczywiście taki test ma czysto informacyjną funkcję. Zdecydowanie nie powinien być traktowany jako wiarygodna diagnoza.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Neutrogena opinie

    Dzisiaj, wiele mamy możliwości, aby wyrażać swoją opinię na przeróżne tematy. Na przykład, kiedy chcemy zareklamować jakiś kosmetyk, gdyż bardzo jesteśmy z niego zadowoleni, możliwości mamy wiele. Przede wszystkim, możemy o tym napisać w internecie. Przykładowo, jeśli bardzo spodobała się nam Neutrogena opinie możemy wyrazić na stronie internetowej producenta. Możemy jednak także, co jest bardzo…

  • Medycyna estetyczna Warszawa

    Medycyna estetyczna Kobiety coraz chętniej poprawiają swój wygląd. Wynika to z faktu, że medycyna idzie dynamicznie na przód i wszelkie zabiegi stają się coraz bardziej bezpieczne. Jeśli zmagamy się z jakimikolwiek kompleksami to warto zainteresować się tym co oferują gabinety medycyny estetycznej. Najbardziej popularne jest z pewnością powiększanie ust. Nie powinniśmy się tego bać. Efekty…