Vision nutrition opinie

USG jamy brzusznej – kiedy zgłosić się na badanie?

Off 33
USG jamy brzusznej – kiedy zgłosić się na badanie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ultrasonografia jest dziedziną medycyny, która odpowiada za szczegółowe badanie narządów wewnętrznych pacjenta z wykorzystaniem fal ultradźwiekowych. Za pomocą aparatów USG można szybko, a co najważniejsze dla pacjenta – nieinwazyjnie i bezboleśnie, zdiagnozować problem i zaczać leczenie. Kiedy natomiast powinniśmy pomyśleć o poddaniu się badaniu?

Aparaty USG kojarzone są głównie z badaniem płodu przez kobiety. Mają one też zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń, a dobrym przykładem tego jest wykorzystanie ich w okulistyce – przy zabiegach usuwania zaćmy z oka, lub w urologii – do rozkruszania kamieni nerkowych za pomocą wiązki ultradźwiekowej, pochodzącej z aparatu USG. Urządzenia te są także stosowane na szeroką skalę w diagnostyce schorzeń u pacjentów. Warto poznać objawy, które przemawiać mogą za udaniem się do gabinetu lekarskiego w celu wykonania badania USG. Są to przykładowo:

przeciągające się bóle brzucha lub jego powiększenie,

wyczuwalne guzy w jamie brzusznej,

urazy brzucha, na które narażony jest pacjent,

nagła, drastyczna utrata wagi przez pacjenta,

trudności w oddawaniu stolca lub moczu.

Objawy wymienione w artykule są poważne i z pewnością nie można ich ignorować. Mogą być początkiem poważnych chorób, które przeważnie kończą się przykrymi konsekwencjami i długim pobytem w szpitalu przez pacjenta. Badanie USG przy pomocy odpowiednich urządzeń z pewnością pozwoli lekarzom na szybką diagnozę stanu pacjenta i wstępne określenie przyczyn oraz rodzaju choroby, a zastosowanie dodatkowo urządzeń jakimi są pulsoksymetry umożliwi monitorowanie stanu pacjenta na bieżąco podczas badania szpitalnego.

Dodatkowym atutem aparatów USG oraz pulsoksymetrów jest bezbolesne oraz nieinwazyjne ich zastosowanie, dlatego nie należy obawiać się samego badania i śmiało umówić na wizytę!

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Osrodek leczenia uzaleznien

    Masz problem z uzależnieniem? Nie możesz sam pozbyć się problemu? Osrodek leczenia uzaleznien pomoże Ci w pozbyciu się uzależnień od jakichkolwiek czynników uzależniających. W walce z problemem pomogą Ci specjaliści, którzy od lat pomagają ludziom w tego typu przypadłościach i zrobią wszystko, aby pomóc Ci w tej walce. Uzależnienie od alkoholu, papierosów czy narkotyków, jak…

  • Centrum medycyny estetycznej Warszawa

    Centrum medycyny estetycznej Wybierając miejsce, w którym chcemy przeprowadzić zabiegi medycyny estetycznej powinniśmy zapoznać się z opiniami innych pacjentów. Szczególnie, jeśli nasi znajomi korzystali już z usługi konkretnego lekarza. Jest to bardzo ważne i znacznie ułatwia znalezienie najlepszych specjalistów. Od tego zależy czy będziemy czuć się komfortowo w trakcie wykonywanych usług. Istotne jest, aby każdy…