Vision nutrition opinie

USG jamy brzusznej – kiedy zgłosić się na badanie?

Off 24
USG jamy brzusznej – kiedy zgłosić się na badanie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ultrasonografia jest dziedziną medycyny, która odpowiada za szczegółowe badanie narządów wewnętrznych pacjenta z wykorzystaniem fal ultradźwiekowych. Za pomocą aparatów USG można szybko, a co najważniejsze dla pacjenta – nieinwazyjnie i bezboleśnie, zdiagnozować problem i zaczać leczenie. Kiedy natomiast powinniśmy pomyśleć o poddaniu się badaniu?

Aparaty USG kojarzone są głównie z badaniem płodu przez kobiety. Mają one też zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń, a dobrym przykładem tego jest wykorzystanie ich w okulistyce – przy zabiegach usuwania zaćmy z oka, lub w urologii – do rozkruszania kamieni nerkowych za pomocą wiązki ultradźwiekowej, pochodzącej z aparatu USG. Urządzenia te są także stosowane na szeroką skalę w diagnostyce schorzeń u pacjentów. Warto poznać objawy, które przemawiać mogą za udaniem się do gabinetu lekarskiego w celu wykonania badania USG. Są to przykładowo:

przeciągające się bóle brzucha lub jego powiększenie,

wyczuwalne guzy w jamie brzusznej,

urazy brzucha, na które narażony jest pacjent,

nagła, drastyczna utrata wagi przez pacjenta,

trudności w oddawaniu stolca lub moczu.

Objawy wymienione w artykule są poważne i z pewnością nie można ich ignorować. Mogą być początkiem poważnych chorób, które przeważnie kończą się przykrymi konsekwencjami i długim pobytem w szpitalu przez pacjenta. Badanie USG przy pomocy odpowiednich urządzeń z pewnością pozwoli lekarzom na szybką diagnozę stanu pacjenta i wstępne określenie przyczyn oraz rodzaju choroby, a zastosowanie dodatkowo urządzeń jakimi są pulsoksymetry umożliwi monitorowanie stanu pacjenta na bieżąco podczas badania szpitalnego.

Dodatkowym atutem aparatów USG oraz pulsoksymetrów jest bezbolesne oraz nieinwazyjne ich zastosowanie, dlatego nie należy obawiać się samego badania i śmiało umówić na wizytę!

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Trądzik młodzieńczy – koszmar nastolatków

    Trądzik młodzieńczy ? słysząc te słowa, większości nastolatkom włosy stają dęba. Jest to bowiem choroba, której leczenie wymaga czasu i cierpliwości. Mimo iż jest ona dosyć powszechna, powoduje bardzo uciążliwy dyskomfort psychiczny. Osoby z trądzikiem są bowiem często w szkole postrzegane jako mniej atrakcyjne i gorsze. Czerwone krosty i przetłuszczona cera kojarzą się również (choć…

  • Chrapanie leczenie

    Chrapanie jest powszechną dolegliwością. Wydawać by się mogło, że to niegroźna, choć nieco uciążliwa cecha charakteryzująca sen mężczyzn i jedyną konsekwencją jest niewyspana osoba śpiąca obok. Czy jednak to prawda? Niestety nie, chrapanie ma zwykle poważne konsekwencje dla osoby chrapiącej, może być oznaką problemów ze zdrowiem. Długotrwałe pozostawienie problemu nierozwiązanego może skutkować pogorszeniem samopoczucia, a…