Vision nutrition

Wpływ mleczka pszczelego na ludzkie zdrowie

Off 9
Wpływ mleczka pszczelego na ludzkie zdrowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Apiterapia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem schorzeń i dolegliwości z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dawniej termin „apiterapia” dotyczył jedynie leczenia schorzeń reumatycznych. Obecnie leczenie przypadłości reumatycznych określa się terminem apitoksynoterapii, a mianem apiterapii właściwej określa się wykorzystywanie produktów pszczelich w lecznictwie, czyli leczenie chorób produktami, które zostały zebrane, przetworzone lub wydzielone przez pszczołę.

Do produktów tego typu zalicza się następujące: propolis, miód nektarowy, pyłek kwiatowy, a przede wszystkim mleczko pszczele, jad pszczeli i wosk. Wszystkie te produkty są niezwykle drogocenne dla człowieka, dla organizmu ludzkiego, gdyż posiadają one niezwykłe właściwości. Ludzie czasem nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak pożyteczna i doskonała może być apiterapia i jaki może przynieść efekt.

Mleczko pszczele należy do produktów pasiecznych. Wykazuje wiele właściwości odżywczych, a także bioetycznych. Produkt ten był znany od dawna w tzw. „medycynie ludowej” (medycynie niekonwencjonalnej). Obecne badania naukowe, laboratoryjne, a także obecna medycyna tradycyjna przyznają rację „uzdrowicielom”, co do niezwykłych właściwości, jakie posiada ta substancja.

W jej składzie odkryto ponad dwadzieścia makro- i mikroelementów m.in.: magnez, żelazo, siarkę, potas, nikiel, fosfor i wiele innych. Poza tym w mleczku znajdują się aminokwasy, enzymy i hormony (np.: hormon wzrostu). Badania naukowe wykazały, że mleczko pszczele przyspiesza dojrzewanie płciowe i wpływa na układ rozrodczy.

Ponadto zaleca się je szczególnie osobom, których skóra starzeje się przedwcześnie, a także tym, które mają problemy związane z wypadaniem włosów. Mleczko jest znakomitym środkiem, który reguluje metabolizm, wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i podwyższa witalność organizmu. Lecznicze działanie mleczka pszczelego znane jest nie od dziś. Stwierdzono, że jest ono cudownym eliksirem młodości i środkiem na długie, zdrowe życie.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Opieka medyczna

    Przyjmuje się, że w Polsce opieka medyczna jest na słabym poziomie. Narzeka się głównie na jedzenie, na atmosferę, często również na stan budynków, mało profesjonalne zabiegi itp itd. Rzadko słyszy się cokolwiek pozytywnego na temat opieki medycznej w naszym kraju. Jednak jeśli spojrzeć porównawczo na stan placówek w krajach chociażby Afryki, Polska w ich tle…

  • vision nutrition

    Gradienty elektrochemiczne, powstające w wyniku działania pompy sodowo-potasowej, dostarczają dostatecznie dużo energii do ?napędzania” aktywnego transportu innych ważnych substancji. W transporcie tym biorą udział białka zwane kotransporterami, przenoszące potrzebne cząsteczki wbrew gradientowi stężenia, podczas gdy jony sodu, potasu lub wodoru są przenoszone zgodnie z nim. W tych procesach pośrednio może zostać użyta energia z ATP:…