Vision nutrition

Wpływ mleczka pszczelego na ludzkie zdrowie

Off 7
Wpływ mleczka pszczelego na ludzkie zdrowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Apiterapia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem schorzeń i dolegliwości z wykorzystaniem produktów pszczelich. Dawniej termin „apiterapia” dotyczył jedynie leczenia schorzeń reumatycznych. Obecnie leczenie przypadłości reumatycznych określa się terminem apitoksynoterapii, a mianem apiterapii właściwej określa się wykorzystywanie produktów pszczelich w lecznictwie, czyli leczenie chorób produktami, które zostały zebrane, przetworzone lub wydzielone przez pszczołę.

Do produktów tego typu zalicza się następujące: propolis, miód nektarowy, pyłek kwiatowy, a przede wszystkim mleczko pszczele, jad pszczeli i wosk. Wszystkie te produkty są niezwykle drogocenne dla człowieka, dla organizmu ludzkiego, gdyż posiadają one niezwykłe właściwości. Ludzie czasem nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak pożyteczna i doskonała może być apiterapia i jaki może przynieść efekt.

Mleczko pszczele należy do produktów pasiecznych. Wykazuje wiele właściwości odżywczych, a także bioetycznych. Produkt ten był znany od dawna w tzw. „medycynie ludowej” (medycynie niekonwencjonalnej). Obecne badania naukowe, laboratoryjne, a także obecna medycyna tradycyjna przyznają rację „uzdrowicielom”, co do niezwykłych właściwości, jakie posiada ta substancja.

W jej składzie odkryto ponad dwadzieścia makro- i mikroelementów m.in.: magnez, żelazo, siarkę, potas, nikiel, fosfor i wiele innych. Poza tym w mleczku znajdują się aminokwasy, enzymy i hormony (np.: hormon wzrostu). Badania naukowe wykazały, że mleczko pszczele przyspiesza dojrzewanie płciowe i wpływa na układ rozrodczy.

Ponadto zaleca się je szczególnie osobom, których skóra starzeje się przedwcześnie, a także tym, które mają problemy związane z wypadaniem włosów. Mleczko jest znakomitym środkiem, który reguluje metabolizm, wpływa pozytywnie na pracę układu nerwowego i podwyższa witalność organizmu. Lecznicze działanie mleczka pszczelego znane jest nie od dziś. Stwierdzono, że jest ono cudownym eliksirem młodości i środkiem na długie, zdrowe życie.

Inne nasze teksty o zdrowiu:

About the author / 

admin

Sonda:

Czy dermatologia estetyczna w Polsce staje się coraz popularniejsza?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Komentarze na stronie:

Nowe artykuły:

Losowe teksty:

  • Chrapanie leczenie

    Chrapanie jest powszechną dolegliwością. Wydawać by się mogło, że to niegroźna, choć nieco uciążliwa cecha charakteryzująca sen mężczyzn i jedyną konsekwencją jest niewyspana osoba śpiąca obok. Czy jednak to prawda? Niestety nie, chrapanie ma zwykle poważne konsekwencje dla osoby chrapiącej, może być oznaką problemów ze zdrowiem. Długotrwałe pozostawienie problemu nierozwiązanego może skutkować pogorszeniem samopoczucia, a…

  • Catering Rzeszów

    Wiele firm prowadzących działalność gospodarczą, stara się zapewnić swoim partnerom biznesowym miłe spędzenie czasu podczas spotkań i różnego rodzaju konferencji. Miłym uzupełnieniem takiego zebrania będzie gorąca i smaczna kawa, więc przedsiębiorca składa zamówienie w firmie Catering Rzeszów na dostarczenie kawy na takie spotkania. Innym zdaniem przed jakim staje firma cateringowa to bankiety, które również są…