Odchudzająca herbata z imbirem
Odchudzanie

Odchudzająca herbata z imbirem. Jak imbir działa na odchudzanie?

Herbata z imbirem to napój, któremu przypisuje się wiele właściwości pro-zdrowotnych. Począwszy od pozytywnego wpływu na układ immunologiczny, poprzez właściwości sprzyjające pracy układu trawiennego, a skończywszy na właściwościach odchudzających.

Imbir przez zwolenników medycyny naturalnej, traktowany jest jako wyjątkowy produkt. To że jest skuteczny – nie ulega absolutnie żadnym wątpliwościom. Potwierdzają to liczne badania, które bez trudu zweryfikujemy w anglojęzycznych serwisach takich jak Examine.com czy PubMed.gov.

Imbir – ogrom właściwości niepozornej rośliny

Imbir to przyprawa, którą coraz częściej wykorzystujemy w polskiej kuchni. To warzywo, o którym nie możemy zapomnieć tworząc sosy charakterystyczne dla kuchni azjatyckiej czy indyjskiej. Nie mniej, imbir swoją popularność zawdzięcza nie kuchni, a para-medycynie, przez którą wykorzystywany jest od setek lat.

Zdecydowanie najczęściej imbir kojarzony jest z właściwościami wspomagającymi pracę układu odpornościowymi. Herbata z imbirem, miodem, czosnkiem i cytryną – to przepis przekazywany z pokolenia na pokolenie, stanowiący prawdziwą alternatywę dla syropów i tabletek. Skuteczność imbiru w tym zakresie jest niepodważalna.

Imbir to jednak nie tylko wsparcie dla układu immunologicznego, to także silnie działający termogenik. Znajdziemy go w niemal każdym zestawieniu najsilniejszych spalaczy tłuszczu. I w zasadzie – trudno się temu dziwić. Jak podaje blog o odchudzaniu FitPoradnia.pl:

imbir to źródło zingiberoli oraz olejków lotnych: gingeroli, zinferonu i shogaoli

W odróżnieniu od innych SuperFoods na odchudzanie, imbir nie zawiera błonnika, chromu czy kwasu hydroksycytrynowego. Działa całkiem inaczej – pozwalając osiągać naprawdę niebywałe rezultaty. W opinii wielu – jest to jeden z najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu.

Co warte odnotowania, stosując imbir na odchudzanie – prócz szybszego spalania tkanki tłuszczowej, możemy liczyć także na: ograniczenie apetytu, poprawę pracy całego układu trawiennego w wyniku zwiększonej produkcji soków trawiennych oraz oczyszczenie organizmu z toksyn.

Jak przygotować herbatę z imbirem na odchudzanie?

Dietetyczna herbata z imbirem jest banalnie prosta w przygotowaniu. Wystarczy zaparzyć herbatę i dodać odrobinę startego, świeżego imbiru. Po kilku minutach, można przecedzić napar i wypić. Należy mieć jednak świadomość, że w wyniku wysokiej temperatury część pozytywnych właściwości imbiru zostaje utracona.

W związku z powyższym, wielu dietetyków rekomenduje zastosowanie imbiru w innych formach, tj.:

  • świeży imbir nie poddany obróbce termicznej
  • imbir w proszku (ekstrakt)
  • imbir w tabletkach (ekstrakt)

Z całą pewnością imbir w takich formach może okazać się jeszcze skuteczniejszy. Nie mniej, nawet sięgając po herbatę z imbirem – możemy mieć pewność, że przyniesie to pożądany skutek.

Ile można schudnąć stosując herbatę z imbirem na odchudzanie?

Herbatę z imbirem można, a nawet trzeba traktować jako zwyczajny suplement diety. Trudno jednak powiedzieć – jak dobre efekty uzyskamy sięgając po takowy napar. Wynika to z faktu, iż odchudzanie stanowi proces, na który składa się kilka różnych czynników.

Warto mieć jednak świadomość, że dbając o dietę i aktywność fizyczną – efektywność imbiru na odchudzanie będzie stała na najwyższym poziomie. Jednocześnie, trudno się spodziewać by herbata z imbirem była skuteczna w momencie, gdy nie dbamy o dietę czy też aktywność fizyczną.

Podsumowanie

Imbir to bez cienia wątpliwości produkt, o którym warto pomyśleć rozpoczynając procesy odchudzające. Jego właściwości sprzyjają szybszej redukcji. Jednocześnie – jest to naprawdę bezpieczne rozwiązanie.

W opinii wielu, stosowanie imbiru to alternatywa dla suplementów diety. Niska cena, wysoka efektywność i dobre opinie – tak w jednym zdaniu można zrecenzować imbir na odchudzanie. Z całą pewnością jest to dobry wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *