jak schudnąć
Odchudzanie

Szybkie odchudzanie bez diety. Czy jest możliwe?

Odchudzanie to temat, któremu w ostatnich latach poświęca się naprawdę sporo miejsca. W zasadzie, ten fakt nie może dziwić – w końcu, nadwaga traktowana jest jako jedna z najpotężniejszych chorób XXI wieku.

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej to zjawisko wynikające przede wszystkim z nieodpowiedniego trybu życia. Siedząca, zautomatyzowana praca w połączeniu z coraz gorszym jakościowo pożywieniem skutkuje tym, że liczba osób z nadwagą cały czas rośnie. Jak temu zaradzić?

Szybkie odchudzanie bez diety

Najpowszechniejszym procesem odchudzającym jest stosowanie diety. Niestety, wiele osób ma problem z dostosowaniem się do zmienionego jadłospisu. Czy można zatem schudnąć bez diety – w dobrym tempie?

Odpowiedź na te pytanie nie jest jednoznaczna. Z jednej strony odchudzanie bez skomplikowanego, radykalnego jadłospisu jest jak najbardziej możliwe. Z drugiej zaś – tempo takiego odchudzania pozostawia wiele do życzenia. Aby schudnąć szybko musimy bowiem zadbać o kilka procesów – dietę, trening oraz suplementację.

Jak schudnąć bez diety?

Kiedy mimo wszystko zdecydujesz się na odchudzanie bez diety, musisz pamiętać o tym, że podstawowym procesem odchudzania jest trening. To właśnie na tym elemencie powinineś skoncentrować wszystkie swoje siły.

Przede wszystkim, trening powinien być oparty na ćwiczeniach tlenowych (aerobowych). Aeroby powinny charakteryzować się tym, że:

  • ich intensywność będzie wynosiła około 60-65% tętna maksymalnego
  • trening będzie trwać minimum kilkadziesiąt minut
  • są ogólnorozwojowe, tzn. Rozwijają wiele grup mięśniowych jednocześnie

Odchudzanie bez diety warto wspomagać suplementami przyśpieszającymi trawienie/oczyszczającymi organizm. Doskonale sprawdzą się wszelakie środki oparte na błonniku witalnym.

Pamiętaj: jeśli chcesz aby efektywność Twojego treningu stała na bardzo wysokim poziomie, musisz pamiętać nie tylko o intensywności, ale także odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń. Efekty, nie przychodzą z dnia na dzień, dlatego też zalecamy cierpliwe podejście do tematu odchudzania.

Suplementy diety – wspomagaj odchudzanie naturalnymi preparatami, czyli kilka słów o zielonej herbacie

Niegdyś uważano, że picie zielonej herbaty to recepta na długowieczność. W zasadzie – podstawy do takiego myślenia były i są nadal, wszakże, zielona herbata posiada liczne dobroczynne właściwości. Niektóre z nich wykorzystywane są po dziś dzień.

Zielona herbata nie jest definiowana jako lek mimo wielu właściwości wspomagających funkcjonowanie organizmu. Jest jednak powszechnie uznawana za jeden z najsilniej działających naparów.

Jedną ze szczególnych właściwości zielonej herbaty jest wpływ na procesy przemiany materii. Wykorzystywana jest bardzo często w celach wspomagających odchudzanie. Zielona herbata wpływa na:

  • poprawę krążenie krwi
  • przyśpieszenie trawienia
  • wzmocnienie kości
  • obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów

Zielona herbata jest preparatem wielokrotnie przebadanym. To w pełni bezpieczny środek. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

W naszej opinii – picie zielonej herbaty jest jednym z elementów prowadzenia zdrowego trybu życia. Ten preparat można stosować w celu profilaktyki, jak i leczenia.

Powszechnie znana na całym świecie, zielona herbata z całą pewnością bardziej zasługuje na miano hitu, aniżel i kitu. Wszakże, jej dobroczynne właściwości nie są efektem wyobraźni. Działanie zostało potwierdzone wieloma badaniami.

Zieloną herbatę zaleca się stosować dwa razy na dobę, w alternatywie dla kawy. Zielona herbata pobudza w podobnym stopniu jak czarny napój, dlatego też można go stosować z samego rana i w okolicach południa. Spożywanie wieczorami może powodować trudności z zasypianiem.


Zielona herbata (susz ziołowy) dostępna jest w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Bardzo często znaleźć ją można również w supermarketach. Koszt zielonej herbaty to kilka-kilkanaście złotych (w zależności od jakości). Ekstrakt z zielonej herbaty w tabletkach może być nieco droższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *