problemy intymne
Potencja

Co na przedwczesny wytrysk? Jak wydłużyć stosunek?

Męski temat tabu – przedwczesny wytrysk. Przypadłość ta jest niezwykle uciążliwa: ogranicza współżycie seksualne, wprawia w kompleksy i powoduje ogromny stres przed zbliżeniami. Na całe szczęście jest to dolegliwość w pełni uleczalna. Leczenie przedwczesnego wytrysku jest zatem możliwe – trzeba jedynie przełamać wstyd i udać się na konsultację z lekarzem.

Co na przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk można podzielić na dwa rodzaje: pierwotny oraz nabyty. Pierwszy z nich to przewlekła choroba bezpośrednio związana z patologią receptorów i transporterów serotoninowych. Drugi z kolei jest nabywalny i może być spowodowany przez przebyte choroby, urazy mechaniczne oraz czynniki społeczno-psychiczne.

Medycyna oferuje kilka rozwiązań, najpopularniejsza, a zarazem najskuteczniejsza forma to farmokoterapia. Aby ją rozpocząć lekarz specjalista musi przeprowadzić wywiad i zalecić niezbędne badania, celem poznania przyczyn przedwczesnej ejakulacji.

Obok farmakoterapi najczęściej stosowana jest psychoterapia. Lekarze jednak zalecają podejmowanie jej w parze z kuracją farmaceutykami. Aby wyeliminować problem należy bowiem stosować leczenie dwufazowe.

Przedwczesny wytrysk – wskazówki

Przedwczesny wytrysk można ograniczać stosując się do wskazówek dotyczących współżycia. Aby uniknąć przedwczesnej ejakulacji należy:

  • Znacząco spowolnić wszelkiego rodzaju ruchy. Zaprzestawać kontaktu w momencie narastającego podniecenia. Nie należy jednak dopuszczać do ustania erekcji.
  • Im częściej będziesz uprawiać seks, tym wytrysk będzie się opóźniał (zostało to potwierdzone badaniami). Opóźnienie wynika z faktu, iż organizm (fizycznie i psychicznie) staje się mniej wrażliwy na każde zbliżenie. Tu jednak nie wszystko zależy od nas samych, bowiem nie każdej kobiecie ta forma „kuracji leczniczej” będzie odpowiadać.

Wielu lekarzy podkreśla również znamienny wpływ zdrowego trybu życia na brak problemów seksualnych. Wbrew pozorom – dieta, aktywnośc fizyczna mogą dokonać cudów. Oczywiście najlepiej łączyć te elementy z farmakoterapią, psychoterapią i ćwiczeniami. Wówczas to, efekty mogą przyjść naprawdę szybko.’

Jeśli przedwczesny wytrysk nie ma znamion choroby wrodzonej (tzw. przedwczesny wytrysk pierwotny) możesz:

Zastosować suplementy diety

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest stosowanie suplementów diet. Specjalistyczne preparaty mają na celu opóźnić wytrysk i zmniejszyć podniecenie u mężczyzn, co pozwala wydłużyć stosunek do nawet kilkunastu-kilkudziesięciu minut. Efektywność tychże preparatów jest jednak bardzo zróżnicowana.

Zmienić tryb życia na zdrowszy

To rozwiązanie bardzo często zalecane przez sekuologów. Według licznych badań, to właśnie niezdrowy tryb życia (nieprawidłowe odżywianie, brak aktywności fizycznej) powoduje problemy ze sprawnością seksualną, w tym także przedwczesny wytrysk. Radykalna zmiana trybu życia na zdrowszy okazuje się być skuteczna w wielu przypadkach.


Zrezygnować z używek
Alkohol, papierosy czy narkotyki – to źródła wielu toksycznych związków, które mogą przyczyniać się nie tylko do problemów z długością stosunku, ale także impotencji. Należy bezwzględnie zrezygnować z ich wykorzystania jeśli występują jakiekolwiek problemy ze sprawnością seksualną u mężczyzn.

Rozpocząć psychoterapię
Psychoterapia to rozwiązanie niezwykle skuteczne. Szacuje się, że cztery na pięć przypadków przedwczesnej ejakulacji to wynik zaburzeń w psychice. Często problem ten można wyeliminować poprzez zbudowanie pewności siebie, poprawienie samooceny i eliminację lęku przed niezaspokojeniem partnerki.

Po prostu się zrelaksować!
Zrelaksowany, zregenerowany organizm jest zdecydowanie bardziej wydajniejszy, także w kwestii zbliżeń seksualnych. Każdego dnia należy poświęcać minimum kilkadziesiąt minut na wyciszenie się i pełen relaks. Czas „dla siebie” jest niezwykle ważny. Ciągła pogoń, może skutkować licznymi zaburzeniami (w tym seksualnymi).

Podsumowanie

Pamiętaj: przedwczesna ejakulacja może być również wywoływana przez zaburzenia neurologiczne, dlatego też najrozsądniej jest skonsultować swoją przypadłość ze specjalistą (urologiem lub seksuologiem).

Wiele kobiet narzeka na długość stosunku ze swoim partnerem. Mówiąc kolokwialnie, Panowie zbyt szybko kończą stosunek. Wywoływane jest to przez szereg różnych czynników. Istnieje wiele metod, które pozwalają wydłużyć czas stosunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *