wybielanie zębów
Uroda

Czy warto stosować domowe sposoby na białe zęby?

Wybierasz się na randkę albo ważne spotkanie, ale Twoje zęby nie mają zbyt atrakcyjnej barwy? Poznaj niezawodne sposoby na szybkie odświeżenie zębów, poprawę ich koloru i higieny.

Jak mieć białe zęby?

Utrzymanie naturalnego koloru zębów jest bardzo trudne. Szczotkowanie po każdym posiłku i częste wizyty u dentysty to konieczność. Do zaniedbań dochodzi bardzo szybko, a co za tym idzie – zęby zmieniają swój odcień, co ogranicza atrakcyjność naszej urody.

Wybielanie zębów stało się bardzo powszechnym zabiegiem. W coraz większej części gabinetów można dokonać laserowego wybielania, którego skuteczność jest bardzo wysoka. Niestety, zabiegi te są bardzo kosztowne, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Domowe sposoby na białe zęby

Niegdyś, gdy medycyna nie oferowała profesjonalnych zabiegów wybielających, radzono sobie przy wykorzystaniu przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Poniżej przedstawiamy pokrótce trzy najpopularniejsze sposoby na wybielenie zębów.

Soda oczyszczona

Soda to produkt spożywczy, którego działanie jest natychmiastowe. Silne właściwości sprawiają, że już po jednym szczotkowaniu można zauważyć poprawę koloru zębów. Dlatego też, stanowi idealny pomysł na natychmiastową metamorfozę.

Soda oczyszczona nie powinna być jednak stosowana regularnie. Jej właściwości mogą mieć negatywny wpływ na szkliwo. Nadaje się do użytku sporadycznego. Należy również pamiętać, by po szczotkowaniu sodą oczyszczoną, jeszcze raz umyć zęby zwykłą pastą.

Sok z cytryny

Kolejnym, równie popularnym sposobem walki o natychmiastowe wybielenie zębów jest sok z cytryny. Wykorzystywany jest w wielu zabiegach o charakterze kosmetycznym, gdyż posiada silne właściwości. Ten cytrus działa równie szybko co soda, gwarantując zmianę już po kilku użyciach.

Sok z cytryny można wykorzystać na kilka sposobów, m.in: wypłukując zęby mieszanką z wodą, szczotkując samym sokiem lub nawet przegryzając miąższ owoca. W przeciwieństwie do sody – można korzystać z tej metody znacznie cześciej, gdyż jest mniej inwazyjna.

Truskawki

Znacznie mniej popularna metoda, ale równie skuteczna. Truskawki mają bardzo dobry wpływ na utrzymanie higieny jamy ustnej. Wszystko za sprawą drobnych nasionek umieszczonych na tym pysznym owocu. Potrafią one dotrzeć nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń, a co za tym idzie – utrzymaniu zdrowia zębów i świeżego oddechu.

Truskawki nie działają wybielająco na zęby. Warto jednak korzystać z tej metody, gdyż jest ona banalna – wystarczy skosztować kilka truskawek w ciągu dnia, by dotrzeć do najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej. Prawda, że proste?

Specjalistyczne pasty i paski wybielające

Poza laserowym wybielaniem zębów istnieją jednak metody znacznie tańsze. Co prawda, ich efektywność nie stoi na tak wysokim poziomie, ale poprawa na pewno będzie widoczna. Poniżej przedstawiamy najlepsze alternatywy dla wybielania zębów laserem.

Dostępne tylko i wyłącznie w aptekach pasty wybielające to środki o bardzo silnym działaniu. Przed skorzystaniem z tego typu preparatów należy skonsultować się ze stomatologiem, celem ustalenia czy stan naszego uzębiania jest dobry, by poddawać go myciu substancjami o takim działaniu.

Podobnie jest w przypadku pasków wybielających, które to również dostępne są w aptekach. Zwykle substancja aktywna w przypadku pasków i pasty jest ta sama.

A Ty drogi czytelniku/czytelniczko którą metodę preferujesz? Które z rozwiązań Twoim zdaniem jest najlepsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *