Domowe sposoby na porost włosów
Uroda

Domowe sposoby na porost włosów. Receptury, które mogą Cię zaskoczyć!

Domowe sposoby na porost włosów to rozwiązania, po które sięga multum osób. Receptury przekazywane z pokolenia, nierzadko okazują się znacznie skuteczniejsze, aniżeli ma to miejsce w przypadku komercyjnych, gotowych kosmetyków.

Rzecz jasna, nie wszystkie domowe metody są dostatecznie efektywne. Nie mniej jednak, jak pokazują liczne pozytywne opinie – stanowią one z reguły bardzo ciekawą alternatywę dla innych rozwiązań.

Domowe sposoby na porost włosów. Które są skuteczne?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć – nie brakuje domowych, skutecznych metod na przyśpieszenie włosów. W dzisiejszej publikacji postaramy się Ciebie zaskoczyć i przedstawimy metody, o których nie masz pojęcia!

1. Maść końska na włosy

Maść końska to produkt, który dedykowany jest osobom zmagającym się z urazami i kontuzjami. Działa chłodząco lub rozgrzewająco (w zależności od typu). Jej skuteczność jednak została również zauważona przez włosomaniaczki.

Wszak, skład maści końskiej jest mocno zbliżony do wielu maseczek. Takie substancje jak chociażby aloes – to podstawowy składnik wielu masek, odżywek i wcierek. Nic więc dziwnego, że te nieoczywiste rozwiązanie pozytywnie działa na włosy.

Jak stosować maść końską na włosy? Odpowiedź na blogu: https://www.zadbanewlosy.pl/masc-konska-na-wlosy/

2. Siemię lniane na włosy

Siemię lniane to kolejny produkt, który szerszej publiczności znany jest raczej z innych właściwości. Nasiona z siemienia lnianego są bowiem doskonałym sposobem na efektywniejszą pracę całego układu trawiennego.

To jednak nie wszystko! Stosowanie miejscowe maseczki bądź wcierki z nasion lnu okazuje się również skutecznym sposobem na przyśpieszenie porostu włosów.

Maseczkę lub wcierkę przygotowuje się w banalnie prosty sposób. Wystarczy zalać nasiona ciepłą wodą i odstawić. Po napęcznieniu – delikatnymi, kolistymi ruchami rozprowadzić na skórze głowy i pozostawić pod przykryciem na kilkadziesiąt minut.

3. Majonez na włosy

Majonez czyli sos, który kochają Polacy. Jego walory smakowe – nie podlegają absolutnie żadnej dyskusji. Bez majonezu, wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie konsumpcji jajek czy sałatki jarzynowej.

Jak się okazuje – majonez to także doskonały sposób na włosy. I o ile to może zaskakiwać, o tyle kiedy rozłożymy majonez na części pierwsze (skład), to wszystko staje się jasne. Majonez to bowiem jajka i oliwa z oliwek, a więc dwa produkty, których dobroczynny wpływ na włosy jest doskonale znany.

Majonez na włosy stosujemy tak samo jak każdą inną maskę – rozprowadzamy po skórze głowy i włosach, a następnie po kilkunastu minutach spłukujemy i myjemy włosy delikatnym szamponem pozbawionym silnych detergentów.

4. Olej rzepakowy na włosy

Olej rzepakowy to tłuszcz roślinny, który raczej znany jest jako produkt spożywczy, aniżeli kosmetyk. Nie mniej, jego walory nawilżające – bez trudu możemy wykorzystać także w celach pielęgnacyjnych.

Co prawda, olej rzepakowy nie jest aż tak skuteczny jak ma to miejsce w przypadku innych olejów, tj. oleju kokosowego, oleju jojoba czy oleju z pestek słonecznika. Nie mniej jednak, z całą pewnością olejowanie olejem rzepakowym może przynieść zaskakująco dobre rezultaty!

5. Ketchup na włosy

Był majonez, a teraz czas na inny popularny sos w naszej kuchni. Ketchup – bo o nim mowa – to doskonałe źródło wielu witamin i minerałów. Klasyczny sos pomidorowy (bez konserwantów) może stanowić świetną odżywkę dla naszych włosów i skóry głowy.

Stosowanie ketchupu na włosy prócz wyraźnej poprawy kondycji mieszków włosowych może skutkować pojawieniem się wielu nowych baby hair i doprowadzić do zagęszczenia włosów.

A Wy – drogie czytelniczki – z jakich nieoczywistych sposobów na pielęgnację włosów korzystacie? Czy znałyście wcześniej wyżej przedstawione metody? Które z nich w Waszej ocenie są najlepsze? Zapraszamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy pod tym artykułem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *