odchudzanie
Uroda

Trening aerobowy i suplementacja, czyli recepta na zgrabną sylwetkę

Około 50% polskiego społeczeństwa narzeka na swoją sylwetkę. W zdecydowanej większości problemem jest nadwaga. Nic zatem dziwnego, że odchudzanie staje się topowym tematem na portalach traktujących o zdrowiu i urodzie.

Odchudzanie – trudny, wymagający proces

Redukcja kilogramów z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Należy bowiem zadbać o zmianę nawyków żywieniowych, wzmożenie aktywności fizycznej oraz odpowiednią suplementację.

W procesach odchudzających kluczowe znaczenie odgrywa zatem samodyscyplina i motywacja. Bez tych elementów trudno o osiągnięcie satysfakcjonujących wyników.

Trening aerobowy

Redukcję zbędnych kilogramów można uskuteczniać na wiele różnych sposobów. Jedne są mniej, inne bardziej wygodne i przyjemne. Niewątpliwie, do grona tych komfortowych można zaliczyć trening kolarski, czyli innymi słowy – jazdę na rowerze.

Już blisko sześćdziesiąt lat temu amerykański uczony Kenneth Cooper udowodnił, że poprzez odpowiednią intensywność i objętość treningową można zredukować wagę. Ten lekarz NASA odpowiedzialny był za przygotowanie kosmonautów do misji kosmicznych.

Dzisiaj wiedza medycyny jest jeszcze większa. Poza formami aerobowymi promowanymi przez Coopera, zastosowanie znajdują także inne formy aktywności fizycznej, między innymi jazda na rowerze.

Przez wielu jazda na rowerze traktowana jest jako forma rekreacji ruchowej, a nawet hobby. Dlaczego więc zatem nie połączyć przyjemnego z pożytecznym?

Oczywiście, należy mieć na uwadze, że efektywny trening powinien być realizowany przy nieco większej intensywności, aniżeli swobodna jazda po drogach rowerowych. Nie mniej jednak, nawet zwiększając tempo jazdy możemy czerpać radość i przyjemność z rowerowych wycieczek.

Intensywność powinna oscylować w granicach około 70% tętna maksymalnego. W praktyce oznacza to tyle, że tempo jazdy nie powinno być mniejsze, aniżeli 15 kilometrów na godzinę. Z jednej strony nie jest to porywająca prędkość. Z drugiej zaś – utrzymanie takiego tempa przez minimalny czas 45 minut może stanowić spore wyzwanie.

Jazda na rowerze – efektywność, czyli ile mogę spalić kalorii?

W zależności od tempa jazdy i ukształtowania terenu możemy podczas jednorazowej sesji treningowej wynoszącej 45 minut spalić od 300 do nawet 600kcal. To całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę, że przeciętna wartość kaloryczna diety to lekko ponad 2000kcal.

Jazda na rowerze może być zatem naprawdę świetnym sposobem na redukcję zbędnych kilogramów. Z całą pewnością przy odpowiedniej intensywności i objętości treningowej pozwoli szybko i efektywnie zredukować zbędne kilogramy.

Suplementy na odchudzanie – jaki wybrać?

Rynek suplementów diet na odchudzanie jest bardzo duży. Mnogość produktów sprawia, że konsument nierzadko stoi przed dylematem „jaki produkt wybrać?”. Producenci zapewniają bardzo często o wysokiej skuteczności, która niestety nie zawsze ma miejsce. Innymi słowy – niektóre produkty są najzwyczajniej w świecie nieskuteczne.’

Poszukując optymalnego rozwiązania sugerujemy wybierać środki w oparciu o opinie i recenzje innych użytkowników.

Zielony jęczmień – wysoko oceniane tabletki na odchudzanie

Jednym z rozwiązań, które rekomendowane jest szczególnie często są tabletki z zielonego jęczmienia. To produkt, który bogaty jest w beta-karoten, witaminę C oraz błonnik. Taka kompozycja pozwala osiągnąć naprawdę świetne rezultaty.

Konsumenci korzystający z tabletek z zielonego jęczmienia szczególnie chwalą sobie szybkość działania, wysoką skuteczność oraz trwałość. Wszak, zielony jęczmień nie powoduje efektu jojo, który jest towarzyszem wielu innych środków na odchudzanie.

Jak działa zielony jęczmień? Zielony jęczmień oddziałuje na metabolizm (przyśpiesza go) oraz apetyt (ogranicza go). Dzięki temu kuracja odchudzająca może być określana mianem kompleksowej. Co więcej, efekty utrzymują się nawet po odstawieniu zielonego jęczmienia.

Nie mniej jednak nie ma powodów, by nie stosować zielonego jęczmienia stale. To w pełni naturalna, a co za tym idzie bezpieczna metoda na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *