sposoby na białe zęby
Uroda

Trzy skuteczne sposoby na białe zęby. Jak usunąć przebarwienia?

O tym, by stać się posiadaczem śnieżnobiałego uśmiechu marzy niemal każdy. Niestety, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na drogie zabiegi oferowane przez gabinety stomatologiczne. Na całe szczęście – istnieją tańsze alternatywy.

Domowe sposoby, bo o nich mowa – nie są może aż tak efektywny jak zabiegi medycyny estetycznej, ale z całą pewnością przyniosą poprawę. Poznaj trzy, skuteczne rozwiązania i wybiel swoje zęby.

Pragniemy jednak zaznaczyć, że skuteczność domowych metod – może pozostawiać wiele do życzenia. Z całą pewnością jest znacznie niższa, aniżeli ma to miejsce w przypadku realizacji zabiegów stomatologicznych.

Soda oczyszczona na białe zęby

Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych środków spożywczych w celu wybielenia zębów jest soda oczyszczona. Ten posiadający silne właściwości odkwaszające produkt jest niebywale skuteczny. Jednakże ma jedną, bardzo istotną wadę – zbyt częste stosowanie sody oczyszczonej skutkuje uszkodzeniem szkliwa. Dlatego też, wykorzystując tę metodę powinniśmy bardzo mocno uważać. Zaleca się nie stosować tej metody częściej niż raz w tygodniu.

Sodę oczyszczoną stosujemy bezpośrednio przed myciem zębów. Wystarczy nałożyć odrobinę proszku na szczoteczkę i delikatnie szczotkować przez około minutę. Po zabiegu warto dodatkowo umyć zęby delikatną pastą.

Sok z cytryny a wybielenie zębów

Silne właściwości oczyszczające i wybielające skrywa w sobie także sok z cytryny. Co prawda, kwasy owocowe uznawane są powszechnie za szkodliwe dla zębów, ale kwas cytrynowy jest na tyle słaby, że nie powinien wyrządzić żadnej krzywdy. Nie mniej jednak – zalecamy wzmożoną ostrożność.

Regularne szczotkowanie sokiem z cytryny daje zaskakująco dobre rezultaty. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, rozjaśnić zęby oraz usunąć wszelki zanieczyszczenia.

Aby przeprowadzić zabieg wybielania przy wykorzystaniu soku z cytryny możemy:

  • dodać odrobinę soku z cytryny do pasty do zębów
  • przepłukiwać jamę ustną roztworem z soku z cytryny
  • żuć plasterek cytryny

Skuteczność każdej z wyżej wymienionych metod kształtuje się na bardzo podobnym poziomie.

Herbata z czystka na usuwanie przebarwień

Doskonałym sposobem na białe zęby jest również zastosowanie herbaty z czystka. Słynąca z wielu właściwości leczniczych roślina doskonale sprawdzi się także w roli wybielającej zęby.

Codzienne stosowanie naparu w formie płukanek do ust pozwala wybielić zęby o kilka tonacji. Co więcej, efektem „ubocznym” będzie także pozbycie się nieprzyjemnych zapachów oraz wyeliminowanie wszelkich szkodliwych substancji. To metoda sprawdzona, przebadana i bezpieczna – nie ma degradującego wpływu na szkliwo. Czystek zaleca się również regularnie pić, co wzmocni nasza naturalną odporność i oczyści organizm od wewnątrz.

Prócz picia herbaty z czystka można szczotkować zęby przy wykorzystaniu naparu. Opcjonalnie – roztwór z suszu ziołowego tej rośliny można traktować jako naturalną płukankę. Czystek prócz właściwości wybielających przyczynia się bowiem do odświeżenia oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *