mózg
Zdrowie

Jak zwiększyć zdolność mózgu do zapamiętywania?

Uczysz się do egzaminu, ale wydaje Ci się, że nie jesteś w stanie nic zapamiętać? Próbujesz sobie przypomnieć coś z przeszłości, ale Ci się nie udaje? Być może, Twoje zdolności do zapamiętywania są ograniczone.

Taka sytuacja ma miejsce bardzo często. Zazwyczaj wtedy, gdy odpowiednio nie pielęgnujemy organizmu – zarówno fizycznie, jak i psychiczne. Co zatem zrobić, aby zwiększyć zdolność mózgu do zapamiętywania?

Istota odżywiania…

Czy wiesz, że to co jesz ma ogromny wpływ na zdolności Twojego mózgu? Oczywiście nie dzieje się to bezpośrednio i natychmiastowo. Nie ma również „uniwersalnych” produktów, które od tak uczynią z Ciebie geniusza.

Nie mniej jednak – zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa dieta ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu, w tym także na zdolność do zapamiętywania. Zadbaj o nią, a zobaczysz, że nauka po kilku tygodniach stanie się nie tylko łatwiejsza, ale także znacznie przyjemniejsza.

…i aktywności fizycznej

Podobnie jak dieta, wpływ na pracę naszego organizmu (i mózgu!) ma aktywność fizyczna. Codzienna dawka ruchu ma kolosalne znaczenie dla naszego organizmu. Pozwala lepiej dotlenić mózgu oraz zapewnia ogólne, lepsze samopoczucie. To rzecz jasna, znajduje przełożenia na zdolność do zapamiętywania oraz nauki.

Jak zwiększyć zdolność mózgu do zapamiętywania – PROSTE TRIKI!

Poza zdrowym trybem życia, zdolności naszego mózgu możemy poprawić poprzez odpowiedni trening. Może on przybierać formę zabawy/rozrywki. Znakomicie sprawdzą się wszelkiego rodzaju gry edukacyjne.

Szachy
Mówi się, że szachy to królowa gier intelektualnych. Nie bez powodu – wymaga pełnej koncentracji, analizy i skupienia. Trzeba nie tylko przewidywać, ale i zapamiętywać. Regularna rozgrywka może podnieść Twoje zdolności intelektualne.

Puzzle
Któż z nas nie układał puzzli? To rozrywka, która wydawać by się mogła nieco „dziecinna”. Jednak w wersji 500, 1000 czy nawet 5000 elementów – bywa niemałą zagwozdką nawet dla najbardziej tęgich głów.

Gra w „pamięć”
Gra polega na zapamiętywaniu odwracanych kart. Im bardziej podobne karty – tym trudniej. Taki trening potrafi wznieść nasze zdolności na same wyżyny.

Kluczowa regularność!
Nie da się poprawić zdolności zapamiętywania w ciągu jednego dnia. To wymaga odpowiednich nakładów pracy w których kluczowa jest regularność.

Kilkutygodniowy trening może przynieść naprawdę świetne rezultaty, które pozwolą Ci sprawić, że nauka będzie nie tylko efektywniejsza, ale także znacznie prostsza i przede wszystkim – przyjemniejsza. Twoja pamięć pozwoli Ci zdać nawet najtrudniejszy organizm.

Czy tabletki na pamięć to dobry pomysł?
I tak. I nie. Suplementacja to rozwiązanie, które nie powinno być przeceniane. Może być skuteczne, ale pod warunkiem, że będzie tylko i wyłącznie dodatkiem. Jeśli myślisz że 1-2 kapsułki dziennie zrobią z Ciebie geniusza – to jesteś w błędzie. Owe środki to tylko i wyłącznie preparaty sprawiające, że nasza dieta staje się pełnowartościowa, a praca mózgu jest wydajniejsza. Jednak bez odpowiedniego treningu – nie przyniosą żadnych rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *